Planowanie ślubu i wesela

Kiedy dwoje ludzi decyduje się żeby być ze sobą całe życie, zwykle też zaczyna myśleć o planowaniu uroczystości ślubnej i o weselu, które jakby nie było, jest bardzo ważne. Okazuje się, że w większości regionów w Polsce całe przygotowania zaczyna się od wyznaczenia daty, a następnie poszukiwania sali.

Planowanie ślubu i wesela

fot. avaweddings.com

Przygotowania do ślubu

Już na samym początku przygotowań do ślubu możemy mieć spore problemy, jeśli nie weźmiemy pod uwagę tego, że sale rezerwuje się nawet dwa lata na przód, co dla niektórych jest bardzo dziwną sytuacją. Kiedy sala jest piękna, ma śliczne obejście, jedzenie jest wyśmienite, to para młoda chce mieć pewność, że w ustalonej przez nich dacie, będzie dla nich miejsce, dlatego też rezerwują ją. Często może okazać się, że nasza data ślubu musi zostać zmieniona, jeśli poszukujemy sali o konkretnych parametrach i w konkretnej okolicy. Zamawiając salę upewnijmy się czy w cenie otrzymamy nie tylko jedzenie w postaci ciepłych posiłków i przekąsek, ale również owoce, ciasta, tort i oczywiście napoje. Wiele sal te kwestie omija i pozostawia je młodym ludziom. Kiedy nasza wymarzona sala już będzie zamówiona, a umowa wstępna podpisana, to zabierajmy się za poszukiwania zespołu, kamerzysty i fotografa. Są to cztery kwestie, które powinny być zamawiane niemalże natychmiast po sali, ponieważ znowu może okazać się, że najlepszy zespół jest zajęty, a fotograf ma plener za granicą. Nie dopuśćmy do sytuacji, że będziemy musieli wybierać z byle czego, co niekoniecznie będzie pasowało do naszego gusta. Wybierając zarówno fotografa, video jak i muzykę, warto popytać znajomych kogo mogą polecić i czy ewentualnie mogliby wypożyczyć nam próbne materiały.

Planowanie ślubu i wesela

fot. jeffcookephotography.ca

Dobrze zaplanowany ślub

Około roku przed ceremonią należy się zainteresować kościołem, zarezerwowaniem terminu i konkretnej godziny, ale przede wszystkim naukami przedmałżeńskimi. Nieco później panna młoda powinna rozglądać się za suknią ślubną, za dodatkami, ustalić termin u makijażystki i u fryzjerki, szczególnie jeśli wesele planujemy w okresie letnim, kiedy jest oblężenie różnych uroczystości. Co najmniej cztery miesiące przed ślubem rozdajmy zaproszenia, żeby każdy z gości miał możliwość zastanowienia się czy może na ślub przybyć.