Ślubny terminarz panny młodej

Praktycznie każda dziewczyna marzy o wyjątkowym dniu w którym wyjdzie za mąż za cudownego mężczyznę, a razem z nią, jej szczęściem będą cieszyli się wszyscy najbliżsi i znajomi. Ślub i wesele to wydarzenie bardzo ważne, do którego przygotowujemy się bardzo długo i staramy się zrobić wszystko żeby było jak najpiękniej. Okazuje się że żeby wszystko poszło według naszego planu, musimy dużo prędzej pomyśleć o kolejnych kwestiach. Warto więc założyć sobie terminarz panny młodej, który będzie nam podpowiadał w którym momencie zacząć zamawiać kolejne rzeczy.

Ślubny terminarz panny młodej

fot. bespoke-bride.com

Usługi ślubne krok po kroku

Na miejscu pierwszym będzie z pewnością zamówienie odpowiedniej sali i optymalnym czasem na zrobienie tego, jest dwa lata przed planowaną datą ślubu. Automatycznie po sali wybieramy orkiestrę bądź dj, fotografa, a także kamerzystę, o ile takiego mieć chcemy. Kiedy załatwimy filary naszego wesela, przez jakiś czas będziemy mieli spokój i w tym czasie możemy zastanawiać się nad kolorem przewodnim na ślubie, transportem gości, menu, możemy też oglądać suknie ślubne czy też inspiracje, które podpowiedzą nam jak ma wyglądać najważniejszy dzień w naszym życiu. Kolejnym ważnym elementem na naszej liście powinna być suknia panny młodej. Jeśli interesuje nas wypożyczenie to nawet czternaście miesięcy przed dokonajmy wszystkich formalności, ponieważ oblężenie jest spore, szczególnie w letnich miesiącach. Kolejnym etapem jest załatwienie formalności w kościele. Na około 8-10 miesięcy przed warto pójść do kancelarii i „zaklepać” termin oraz godzinę. Tuż przed samym weselem nasz terminarz będzie pękał w szwach, ponieważ musimy umówić się z kosmetyczką, fryzjerem, załatwić transport i hotel dla gości, ustalić menu, zrobić winietki, zakupić alkohol, ewentualne prezenty dla gości, załatwienie kwiatów pomyśleć o koordynacji logistycznej…

Udany ślub

Te wszystkie czynności wykonuje się od kilku miesięcy do kilku tygodni przed. Często firmy ślubne mają swoje ustalenia i ich warto się trzymać, a wtedy też możemy być pewni, że nasze wesele się uda i nie będzie najmniejszych problemów z jakimkolwiek elementem tej „układanki”.