Motyw i kolor przewodni na ślubie

Przeglądając kolejne portale ślubne czy też fotografie ze ślubów, szybko możemy się zorientować, że zdecydowana większość z nich miała konkretny kolor główny albo też motyw. Obecnie wybieranie motywu przewodniego, a przede wszystkim koloru jest kwestią bardzo ważną i należy się nad nią zastanowić dużo wcześniej, żeby móc przemyśleć czy dekoracje zrobimy sami czy też zdecydujemy się na wynajęcie profesjonalnej dekoratorki.

Kolor przewodni na sali ślubnej

Sale duże i jasne mają zwykle spore pole do popisu, ponieważ do nich pasuje tak naprawdę wszystko. Zdecydowana większość sal posiada specjalne pokrowce na krzesła, kokardy dopasowane kolorystycznie, a to ważny element, który tak naprawdę może zapoczątkować nasze dekorowanie sali. Niektórzy uwielbiają przepych dlatego też zdecydują się nie tylko na żywe kwiaty, ale również na pływające świece na stołach, mnóstwo kolorowego tiulu albo też płatków kwiatów w odpowiednim kolorze. Z kolei skromniejszy zestaw może składać się tylko z kwiatów albo tylko ze świec. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej, ale również ilości pieniędzy jaki na ten cel chcemy przeznaczyć. Wybierając kolor przewodni musimy o nim pamiętać praktycznie przy wszystkim. Dobrze jest żeby zaproszenia na ślub, kwiaty, butonierki, podziękowania dla gości, winietki był właśnie w tym kolorze albo z elementem naszego koloru. Będzie to wszystko pięknie wyglądało, a przede wszystkim będzie elegancko. Wybierając kolor przewodni sprawdźmy ile kosztują kwiaty, czy w takim kolorze są zaproszenia, żeby nie okazało się, że czegoś nam będzie brakowało.

Motyw przewodni na ślubie

Motyw przewodni nie jest w Polsce bardzo popularny, ponieważ stawia się na klasyczne śluby i wesela. Motyw może być związany z naszą pasją, pracą czy też czymś co po prostu lubimy. Wesele w stylu country, w stylu lat pięćdziesiątych czy też w stylu safari to tylko niektóre pomysły, które mogą się przyjąć już niedługo również w naszym kraju. Wybierając motyw jak i kolor przewodni, pamiętajmy o tym, żeby wszystko pasowało do naszej osobowości i sali, w której odbędzie się wesele.

Motyw i kolor przewodni na ślubie

fot. hollandphotostudio.com